Παράσταση Καραγκιόζη στο σχολείο μας

DSCI0503 [800x600]Την Παρασκευή δόθηκε στους χώρους του σχολείου μας θεατρική παράσταση του Καραγκιόζη από το θέατρο σκιών Χάρμπα. Υπήρξε μεγάλη συμμετοχή μαθητών του σχολείου μας αλλά και μαθητών του ελληνικού γυμνασίου Βούππερταλ. Μετά την παράσταση ο κ. Χάρμπας έδειξε στους μαθητές τις φιγούρες και εξήγησε το πως παίζεται η παράσταση. Οι μαθητές εντυπωσιάστηκαν όταν έμαθαν ότι η παράσταση παίζεται από ένα μόνο άτομο, το οποίο αλλάζει τη φωνή του ανάλογα με τον ρόλο που υποδύεται.
Ήταν ένα ξεχωριστό απόγευμα για τους μαθητές του σχολείου μας και η εμπειρία αυτή θα τους μείνει αξέχαστη.

.

Φωτογραφίες από την παράσταση

DSCI0503 [800x600]

One Response to “Παράσταση Καραγκιόζη στο σχολείο μας”