Γιορτή 25ης Μαρτίου

IMG_4210 [800x600]Την Κυριακή  23.03.14 πραγματοποιήθηκε η εκδήλωση για τον εορτασμό της Εθνικής Επετείου της 25ης Μαρτίου σε αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου Am Kothen.
Οι μαθητές του σχολείου μας απήγγειλαν ποιήματα και παρουσίασαν την μουσική- θεατρική παράσταση <<ΞΥΠΝΑ ΡΑΓΙΑ>> που ετοίμασαν με το δάσκαλο της ΣΤ τον Γεώργιο Σχοινά ο οποίος ήταν και υπεύθυνος της γιορτής,  σκορπίζοντας ρίγη συγκίνησης σε γονείς και συμπατριώτες μας που μας τίμησαν με την παρουσία τους. Τον πανηγυρικό εκφώνησε η δ/ντρια του σχολείου κ. Ουρανία Μπιτζιοπούλου και στη συνέχεια ο γενικός πρόξενος της Ελλάδας στο Ντύσσελντορφ κ. Γρηγόρης Δελαβέκουρας βράβευσε εκ μέρους του συλλόγου γονέων του σχολείου μας τον τραγουδιστή Γιάννη Κότσιρα  για την πολιτιστική του προσφορά.