Allen ein sch?nes Osterfest w?nschen die Sch?ler der 2., 4. und 6. Klasse. Nachdem dieKinder die deutschen Osterbr?uche kennengelernt, Osterm?rchen und Gedichte gelesen und Osterlieder geh?rt haben, waren sie ganz flei?ig und haben tolle Sachen selbst gemalt, gen?ht, geklebt und gebastelt wie Osterkarten und Osterhasen. Nach einer erfolgreichen Suche auf dem Schulhof haben alle Zweitkl?ssler die vom Osterhasen versteckten Eier gefunden.
Frohe Ostern und ein sch?nes Osterfest!
Οι μαθητές και μαθήτριες της Β, Δ και ΣΤ τάξης εύχονται σε όλους Καλό Πάσχα. Τα παιδιά αφού πρώτα γνώρισαν τα γερμανικά έθιμα, διάβασαν πασχαλινά παραμύθια και ποιήματα και άκουσαν πασχαλινά τραγούδια, με έμπνευση και ενθουσιασμό ζωγράφισαν, κόλλησαν, έραψαν και δημιούργησαν μόνοι τους διάφορες κατασκευές όπως κάρτες και πασχαλινά λαγουδάκια. Τα δευτεράκια μετά από το επιτυχημένο ψάξιμό τους στην αυλή του σχολείου βρήκαν όλα τα σοκολατένια αυγά που έκρυψε ο πασχαλινός λαγός.
Πολλές ευχές για Καλό Πάσχα και Καλή Ανάσταση!
Πρόσφατα σχόλια