Αγιασμός

IMG_2027[1]Για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς  έγινε ο καθιερωμένος αγιασμός στο σχολείο μας και η αυλή γέμισε με φωτεινά προσωπάκια και χαρούμενες φωνές παιδιών. Στον αγιασμό παρέστη ο συντονιστής Δρ. Εμμανουήλ Αλεξάκης και ο γενικός πρόξενος ττης Ελλάδος στο Ντύσσελντορφ κ. Γρ. Δελαβέκουρας όπως και πολλοί γονείς.
Ο συντονιστής Δρ.  Αλεξάκης απεθυνόμενος με πατρική αγάπη στους μαθητές τους συμβούλευσε να μην απογοητεύονται και να αγαπούν το σχολείο τους .
Ο λόγος της νέας δ/ντριας του σχολείου κ. Ουρανίας Μπιτζιοπούλου άγγιξε τις καρδιές όλων. Κάλεσε τα παιδιά να ξεχωρίσουν και να πρωτεύσουν .
Ο σύλλογος γονέων μοίρασε στα παιδιά χυμούς και γλυκά και την παράσταση έκλεψαν τα γεμάτα αμηχανία προσωπάκια  των μαθητών της πρώτης τάξης