Χριστούγεννα 2013

IMG_3600 [800x600]Η Χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας.

Την Κυριακή 8.12.2013 πραγματοποιήθηκε η φετινή χριστουγεννιάτικη γιορτή του σχολείου μας σε  αίθουσα εκδηλώσεων του γερμανικού σχολείου Am Kothen.
Με την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών του σχολείου έγινε μία πολύ όμορφη γιορτή στην οποία  συμμετείχε το σύνολο των μαθητών του σχολείου μας με τους  γονείς  τους.
Οι μαθητές μας παρουσίασαν σκέτς , απήγγειλαν ποιήματα και τραγούδησαν χριστουγεννιάτικα τραγούδια.
Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο γενικός πρόξενος της Ελλάδος στο Ντύσσελντορφ κ. Γρηγόριος Δελαβέκουρας ο οποίος με συγκίνηση παρέλαβε από την δ/ντρια του σχολείου κ. Ουρανία Μπιτζιοπούλου χριστουγεννιάτικο στεφάνι που είχαν ετοιμάσει μαθητές του σχολείου.