Συμμετοχή στη γιορτή χορού Δημοτικών Σχολείων

IMG_0260 Οι μαθητές της έκτης τάξης  με πρωτοβουλία της διευθύντριας κ. Ουρανίας Μπιτζιοπούλου  συμμετείχαν  φέτος για πρώτη φορά  στην γιορτή χορού των δημοτικών σχολείων της πόλης του Βούππερταλ. Η γιορτή αυτή  γίνεται κάθε χρόνο και φέτος συμπληρώνονται  12 χρόνια από τη θεσπισή της.
Η πρώτη μας συμμετοχή στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία όπως θα δείτε από το βίντεο που ακολουθεί. Όλοι οι μαθητές των 22 σχολείων και οι καθηγητές  και γονείς  που συμμετείχαν στη γιορτή ανέβηκαν στη σκηνή και χόρεψαν με τους μαθητές μας ελληνικούς χορούς.
Η διευθύντρια κ. Μπιτζιοπούλου κλήθηκε στο τέλος της διοργάνωσης για να παραλάβει το τιμητικό βραβείο.  Η προετοιμασία των μαθητών έγινε με ευθύνη του εκπαιδευτικού της έκτης τάξης κ. Γεωργίου Σχοινά και του γυμναστή μας κ. Απόστολου Παντζιούκα.

One Response to “Συμμετοχή στη γιορτή χορού Δημοτικών Σχολείων”

1. avatar

Ελπινίκη
    7 Μαρτίου 2014 at 20:14 #

Mπράβο μας!
    Άντε και στο Ελλάδα έχεις ταλέντο!!!