Επίσκεψη συμβούλου για τη Στοματική Υγιεινή

Zahn Επίσκεψη συμβούλου για τη Στοματική Υγιεινή
Την Τετάρτη, 26.03. επισκέφτηκε τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β΄τάξης η κυρία Ούρσουλα Βίντχορστ για να μιλήσει μαζί τους για την στοματική υγιεινή των δοντιών. Στα πλαίσια της παρουσίασής της, έδειξε στα παιδιά με τη βοήθεια ενός εκμαγείου πώς να βουρτσίζουν σωστά τα δόντια τους, τους χάρισε από μια οδοντόβουρτσα και μοίρασε ένα φύλλο εργασίας για να μάθουν τα παιδιά τις σωστές κινήσεις βουρτσίσματος των δοντιών. Την ευχαριστούμε πολύ!

(Δείτε σχετικά βίντεο στο τέλος της σελίδας!!)
Ειρήνη Αμαραντίδου

Besuch der Zahnprophylaxeberaterin, Frau Ursula Windhorst
Frau Windhorst stattete am Mittwoch, den 26.03. unseren Zweitklasskindern zum Thema ?Zahnhygiene? und ?Zahngesundheit? einen Besuch ab. Sie gab sich gro?e M?he, alle Sachverhalte so anschaulich wie m?glich darzustellen. Nachdem sie den Kindern bunte Zahnb?rsten geschenkt hatte, hat sie ihnen gezeigt, wie sie ihre Z?hne richtig putzen k?nnen.