Πραγματοποίηση βιβλιοπαρουσίασης

DSCI1395 Την Κυριακή 11.05.14 και ώρα 18:30 σε αίθουσα του  Δημοτικού Σχολείου του Βούππερταλ, Sedanstr. 61, 42281 Wuppertal πραγματοποιήθηκε παρουσίαση του λογοτεχνικού έργου δικών μας ανθρώπων, ομογενών οι οποίοι διαπρέπουν στο χώρο του πολιτισμού.
Συγκεκριμένα ο εκπαιδευτικός κ. Σπύρος Σωτηρίου από το  Κρέφελντ  παρουσίασε την ποιητική του συλλογή «Πηγή Ζωής».
Η συγγραφέας κ. Ασημίνα Παραδεισά από το Βούππερταλ παρουσίασε το βιβλίο της «Ο τόπος που αγάπησα».
Η συγγραφέας κ. Χρυσάνθη Τσιάμτση από το Βούππερταλ  (Πρώτο Βραβείο Νουβέλας Πανελλήνιας Ένωσης Λογοτεχνών)  παρουσίασε την νουβέλα της με τίτλο «Ταξιδεύοντας».
Η ποιήτρια Καίτη Βασιλειάδου  απήγγειλε αποσπάσματα ποιητικών της συλλογών.
Η εκδήλωση συνοδεύτηκε με ελληνική μουσική.

Η Δ/ντρια, ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Σύλλογος Γονέων του Σχολείου.