Ανακοίνωση Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων

Βούππερταλ, 27.08.14
Ανακοίνωση Συλλόγου

Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε ότι τα βιβλία του δημοτικού μας σχολείου παραδόθηκαν την Τρίτη 26.08.14 στο σχολείο μας και θα διανεμηθούν από τους εκπαιδευτικούς στα παιδιά μας.
Ο σύλλογός μας φρόντισε έγκαιρα για τη μεταφορά τους και ήδη από τις 18 Ιουλίου τα βιβλία είχαν φθάσει στην πόλη _1μας και περιμέναμε την έναρξη του σχολικού έτους για να τα παραδώσουμε.Το κόστος της μεταφοράς(μία ευρωπαλέτα) από την Ελλάδα στη Γερμανία ήταν 80 Ευρώ (ειδική προσφορά για τον συλλογό μας από την μεταφορική εταιρεία NET CARGO) και πληρώθηκε από το ταμείο του συλλόγου.
Η νέα σχολική χρονιά αρχίζει με τις καλύτερες προυποθέσεις, σύντομα αναμένουμε τοποθετήσεις δύο ακόμα εκπαιδευτικών και ευχόμαστε στα παιδιά μας να έχουν καλή πρόοδο.
Τα μέλη του Δ.Σ. είναι πάντα στη διαθεσή σας και παρακαλούμε να έρχεστε σε επαφή μαζί μας για οποιοδήποτε πρόβλημα σας απασχολεί.

Ο Πρόεδρος                        Ο Γραμματέας

Γεώργιος Μάμμος              Κωνσταντίνος Στρατιδάκης