Θεατρική παράσταση «Φουτουρία»

DSC_0027 (Αντιγραφή)Θεατρική παράσταση «Φουτουρία»
Η ομάδα Ηippo παρουσίασε την Τετάρτη, 03.12.2014, στο σχολείο μας τη Φουτουρία, ένα παραμύθι επιστημονικής φαντασίας, βασισμένο στην νουβέλα του Νίκου Τσιώτσου Μια Φορά και Μετά έναν Καιρό.
Η ομάδα που αποτελείται από τους Φώτη Δούσο, Χριστιάννα Κανδυλιώτη και Αλέξανδρο Ράπτη χρησιμοποιώντας στοιχεία σωματικού θεάτρου και ηλεκτρονική μουσική δημιούργησε μια φαντασμαγορική πόλη του μέλλοντος, γεμάτη αστεία ρομπότ και τρελές εφευρέσεις, έχοντας ως θέμα την έννοια της ελευθερίας (έκφρασης, λόγου, φαντασίας). Μια ξέφρενη κωμωδία που τα παιδιά μας απόλαυσαν στο έπακρο!
Την παράσταση ακολούθησε ένα ψυχαγωγικό θεατρικό παιχνίδι, στο οποίο συμμετείχαν όλα τα παιδιά με προσήλωση και ενθουσιασμό.

Promo video:

Ουρανία Μπιτζιοπούλου