Π Ρ Ο Σ Κ Λ Η Σ Η
Προς τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών του
Ελληνικού Δημοτικού Σχολείου Wuppertal

Αγαπητοί  γονείς

85607-noel-christmas-pictures (Αντιγραφή)Το σχολείο μας φέτος θα πραγματοποιήσει τη Χριστουγεννιάτικη γιορτή του, την Κυριακή 14 Δεκεμβρίου 2014 και ώρα 12:00΄, σε αίθουσα του σχολείου Am Kothen Gymnasium,Schlucht str.34,42285 Wuppertal.
Θα συμμετέχουν σε αυτή όλοι οι μαθητές του σχολείου μας, θα υπάρχει Χριστουγεννιάτικο  Παζάρι και Ημερολόγια του σχολείου.
Ένα ποσό από τα έσοδα θα διατεθεί σε ίδρυμα για παιδιά και τα υπόλοιπα για ανάγκες  του σχολείου.
Ο Σύλλογος Γονέων θα φροντίσει να υπάρχουν αναψυκτικά, καφές και σας παρακαλεί να ετοιμάσετε γλυκά, πίτες κ.τ.λ.
Ελάτε να νιώσουμε μαζί τη χαρά και την αγάπη που χαρίζει η προσμονή των Αγίων Ημερών.
Η παρουσία σας θα δώσει ιδιαίτερη χαρά σε όλους μας.

H Διεύθυνση, ο Σύλλογος Διδασκόντων  και ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων