Εργαστήριο ζαχαροπλαστικής στο σχολείο

DSCI2864 (Αντιγραφή)Στο πνεύμα των Χριστουγέννων η πέμπτη και η έκτη τάξη με την κυρία Μποζατζίδου μετέτρεψαν τις αίθουσες σε εργαστήρια ζαχαροπλαστικής, φτιάχνοντας παραδοσιακά μπισκότα Χριστουγέννων, όχι για να τα φάνε τα ίδια αλλά για να τα προσφέρουν στους ηλικιωμένους του γηροκομείου (St?dtisches Altenzentrum Wuppertaler Hof), θέλοντας να υπενθυμίσουν στην τρίτη ηλικία πως υπάρχουν κάποιοι οι οποίοι δεν τους ξεχνούν. Η διευθύντρια του σχολείου κυρία Μπιτζιοπούλου Ουρανία είχε προγραμματίσει την Πέμπτη 11.12.2014 να επισκεφτούν οι δύο τάξεις με τους δασκάλους/λες τους το συγκεκριμένο γηροκομείο έχοντας φροντίσει να συνοδέψει την επίσκεψη και ο δημοσιογράφος της γερμανικής εφημερίδας Rundschau κύριος M. Bube.
Μπιτζιοπούλου Ουρανία