Βιβλιοπαρουσίαση Δεκέμβρης 2014

20141213_190913 (Αντιγραφή)Έγινε μια από τις πιο πετυχημένες εκδηλώσεις- βιβλιοπαρουσιάσεις των τελευταίων χρόνων στο χώρο του σχολείου μας. Η προσέλευση του κόσμου και από την τοπική κοινωνία αλλά και από γειτονικές περιοχές ήταν μεγάλη. Η κυρία Σοφία Θεοδωρίδου παρουσίασε το τελευταίο της βιβλίο «το κορίτσι απ τη Σαμψούντα», εκδόσεις ψυχογιός, διαβάζοντας αποσπάσματα. Οι παρευρισκόμενοι αφού την άκουσαν με προσοχή και ενδιαφέρον της έκαναν στο τέλος διάφορες ερωτήσεις δημιουργώντας έναν πολύ ενδιαφέροντα διάλογο.
Το λογοτεχνικό απόγευμα άνοιξε και έκλεισε με ζωντανή μουσική και παραδοσιακά τραγούδια.
Μπιτζιοπούλου Ουρανία