Όταν πρόκειται για χρήματα….

DSCI3187 (Αντιγραφή)Με αφορμή το projekt για την αποταμίευση, η δευτέρα τάξη δέχτηκε την επίσκεψη του κυρίου Remo Radtke, από την γερμανική τράπεζα Stadtsparkasse-Wuppertal, μετά από πρόσκληση της διευθύντριας του σχολείου κυρίας Μπιτζιοπούλου Ουρανίας, ο οποίος με μεγάλη προθυμία απάντησε στις ερωτήσεις των μαθητών.

Ποιος άλλωστε θα μπορούσε να απαντήσει καλύτερα, από έναν ειδικό της τράπεζας, αφού η ειδικότητά του είναι θέματα αποταμίευσης.

Την επίσκεψη κάλυψε δημοσιογραφικά για λογαριασμό της τοπικής εφημερίδας Wuppertaler Rundschau ο κύριος Manfred Bube, που αφιέρωσε ειδικό άρθρο για το σχολείο μας.