Επίσκεψη στον κινηματογράφο-Δήμητρα Ευαγγέλου

18Το σχολείο μας στις 24-3-2015 πραγματοποίησε μια εκδρομή στο cinemax του Wuppertal.Το κάθε παιδί, λίγες μέρες πριν την εκδρομή, είχε διαλέξει ποια ταινία θα δει. Οι ταινίες ήταν: cinderella, asterix im land der G?tter και spongebob 3D. Το κάθε παιδί πήγε στην ταινία που ήθελε. Στην αρχή πριν ανοίξουν οι πύλες για να μπούμε βγάλαμε κάτι φανταστικές φωτογραφίες .Μετά μπήκαμε στις αίθουσες που θα παρακολουθούσαμε τις ταινίες. Εκεί όλα τα παιδιά έβγαλαν τα πατατάκια και τα Popcorn τους. Οι ταινίες ήταν τέλειες και οφείλουμε ένα μεγάλο ευχαριστώ στους δάσκαλους, στην διευθύντρια μας και στο σύλλογο γονέων που μας πρόσφερε την εκδρομή.

Δήμητρα Ευαγγέλου

3