Για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά το σχολείο μας πήρε μέρος στο σχολικό τουρνουά ποδοσφαίρου, Sparkassencup 2015, που διοργανώνει η πόλη (Schulamt) του Βούππερταλ, σε συνεργασία με την γερμανική τράπεζα ( Sparkasse).
Οι διοργανωτές μας χάρηκαν που είδαν το σχολείο μας πάλι στα γήπεδα και μας καλωσόρισαν θερμά, όπως επίσης και οι συνάδελφοι των γερμανικών σχολείων που πήραν μέρος. Κυριάρχησε το αθλητικό πνεύμα και η χαρά της συμμετοχής των παιδιών ήταν μεγάλη.
Πρόσφατα σχόλια