Οι τελικές πρόβες του Χοροθεάτρου Pina Bausch

1Η Ε΄ τάξη είχε τη μεγάλη χαρά να παρακολουθήσει τις τελικές πρόβες του καταπληκτικού Χοροθεάτρου της Pina Bausch το πρωί της Παρασκευής 12 Ιουνίου 2015, ανταποκρινόμενη στην πρόσκληση του χορευτή και χορογράφου, αλλά κυρίως φίλο του δημοτικού μας σχολείου, κυρίου Δάφνι Κόκκινου.
Εκτός του ότι μας έκανε την μεγάλη τιμή να μας παραλάβει έξω από την είσοδο της όπερας του Βούπερταλ, μας ξενάγησε στο χώρο και μας σύστησε σε όλους τους συνεργάτες του πριν αρχίσουν οι απίστευτοι χορευτές να μας παρασέρνουν στον φανταστικό κόσμο του χορού και στη μαγεία που γεννά μια νύχτα με πανσέληνο, όπως είναι εξάλλου και ο τίτλος της παράστασης <<Vollmond>> . Στο τέλος δε, επέτρεψαν και στο μαθητή μας Γιώργο Καραμιάν να ανέβει στη σκηνή και να κάνει σπαγγάτο κάτω από το χειροκρότημα χορευτών και μαθητών.
Ευχαριστούμε πολύ κύριε Δάφνη Κόκκινε που μας επιτρέψατε να ρίξουμε μια ματιάς πίσω από τις κουρτίνες του φανταστικού κόσμου του χορού και του θεάτρου.