Στα πλαίσια της ευέλικτης ζώνης και συγκεκριμένα στη θεματική ενότητα της Κυκλοφοριακής Αγωγής , οι μικροί μαθητές της Β΄ τάξης, υποδέχθηκαν αστυνομικούς στο σχολείο μας την Τρίτη Μαρτίου 2016.
Οι αστυνομικοί ενημέρωσαν τα παιδιά για τον κώδικα οδικής κυκλοφορίας και απάντησαν σε ερωτήσεις:
-Είναι επικίνδυνη η δουλειά σας;
-Πόσες ώρες δουλεύετε;
-Γιατί έχει μπλε χρώμα η στολή σας;
Μετά την ολοκλήρωση των ερωτήσεων οι αστυνομικοί έδειξαν στους μαθητές τη μηχανή υπηρεσίας τους και τα παιδιά ενθουσιασμένα φωτογραφήθηκαν πάνω σε αυτή.
Πρόσφατα σχόλια