Συλ. Γον. & Κηδεμόνων.Εορτασμός Επετείου 25ης Μαρτίου

1ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ  ΣΧΟΛΕΙΟΥ                    ΒΟΥΠΠΕΡΤΑΛ, SEDANSSTR. 61, 42281 WUPPERTAL
Εορτασμός Επετείου 25ης Μαρτίου
Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες, σας ενημερώνουμε ότι την Κυριακή  10.04.16 θα    πραγματοποιηθεί η εκδήλωση για την επέτειο της Eθνικής  Εορτής 25ης Μαρτίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου Am Kothen Gymnasium, Schluchtstr. 34, 42285 Wuppertal.
Η εκδήλωση θα αρχίσει ώρα 12:30 το μεσημέρι και θα συμμετέχουν σε  αυτή όλοι οι μαθητές του σχολείου. Το λεωφορείο που πηγαίνει στην περιοχή Am Kothen όπου θα γίνει η γιορτή είναι το 628 και ο ρυθμός   κυκλοφορίας του τις Κυριακές είναι κάθε μισή ώρα.
Δεν πηγαίνει όμως μέχρι το σχολείο και όσοι έρθουν με την συγκοινωνία  πρέπει να σταματήσουν στη στάση Fingscheid και μετά να ανέβουν την ανηφορίτσα που οδηγεί στο σχολείο. Ο σύλλογος γονέων θα φροντίσει  να  υπάρχουν αναψυκτικά, καφές και σας παρακαλούμε να μας βοηθήσετε  φέρνοντας γλυκά, πίτες κ.λ.π..