Γιορτή χορού των δημοτικών σχολείων της πόλης μας

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΚΗΔΕΜΟΝΩΝ  ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ
ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΒΟΥΠΠΕΡΤΑΛ, SEDANSSTR. 61, 42281 WUPPERTAL
IMG_0260
Αγαπητοί γονείς, οι μαθητές της έκτης τάξης του σχολείου μας με  πρωτοβουλία της δ/ντριας κ. Ουρανίας Μπιτζιοπούλου συμμετείχαν φέτος για πρώτη φορά στην ιστορία του σχολείου μας στην γιορτή χορού των δημοτικών σχολείων της πόλης μας και κατόρθωσαν να κατακτήσουν την πρώτη θέση. Όσοι βρέθηκαν στο χώρο που έλαβε χώρα η εκδήλωση έζησαν μεγάλες στιγμές. Τα παιδιά μας, μας έκαναν περήφανους και όλο το γήπεδο στην κυριολεξία, μαθητές των γερμανικών σχολείων, γερμανοί καθηγητές και γονείς ξεχύθηκαν στο κέντρο του γηπέδου και χόρευαν με τους μαθητές μας συρτάκι και χασαποσέρβικο.Θέλουμε να συγχαρούμε τους μαθητές μας και τους εκπαιδευτικούς τους που τους προετοίμασαν κ. Γεώργιο Σχοινά και κ. Απόστολο Παντζιούκα για τη διάκριση που χάρισαν στο σχολείο μας.
Το βίντεο της εκδήλωσης μπορείτε να το παρακολουθήσετε εδώ

Ο Πρόεδρος                                         Ο Γραμματέας

Γεώργιος Μάμμος                              Κωνσταντίνος Στρατιδάκης